قیام امام حسین(ع) در راستای حفظ اسلام و امت اسلامی بود
۱۴۰۱/۰۵/۱۱ ۱۰:۳۰ 24
شبستری در گفتگو با تقریب:

قیام امام حسین(ع) در راستای حفظ اسلام و امت اسلامی بود

حجت الاسلام و المسلیمن جواد مجتهد شبستری نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، قیام سیدالشهدا(ع) را برای اصلاح امور و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: امام حسین(ع) فرمودند؛ من برای اصلاح امور و نهی از منکر ، نجات بشریت از ظلم ، فساد ، تباهی و بی عدالتی قیام کردم؛حرکت امام حسین در جهت اصلاح  امت و نهی از منکر و امر به معروف و احیای سیره پیامبر و امیرالمومنین (ع) بوده است.

وی افزود: بنابراین ولو آنکه درظاهر ادعا و تصور کنند ایشان برای حکومت و گرفتن زمام امور قیام کردند، جنبه فرعی مسئله است و در اصل ایشان برای احیای دین و سنت پیامبراسلام وسیره امیرالمومنین(ع) قیام کردند.

شبستری ادامه داد: حرکت امام حسین(ع) یک حرکت اساسی برای امت اسلامی است و مختص فرقه و قشر خاصی نمی باشد؛ ایشان وقتی دیدند زمام امور به دست شخص فاسدی افتاده است قیام کرده و فرمودند من برای هرج و مرج ، قدرت طلبی قیام نکردم.

این عضو مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: زمانیکه مشاهده می کنیم امت اسلامی گرفتار یک زمام داری است که شباهتی به سنت و سیره پیامبراسلام و دین مبین اسلام ندارد و عملا در مسیر انحراف و دین زدایی عمل می کند و اسلام فقط نامش مانده است، سکوت جائز نمی باشد، در حقیقت دستورات اسلام در ظاهر نیز باید رعایت شود.

وی درپایان تاکید کرد: ایشان چاره دیگری ندیدند؛ در حقیقت قیام و حرکت امام حسین(ع) برای احیا و زنده نگه داشتن اسلام بود و نتیجه آن جاودانگی پیامبراسلام و اسلام شد.