طوفان الاقصی، امپراتوری رسانه‌ای اسرائیل را نابود کرد
۱۴۰۲/۰۸/۲۹ ۰۸:۵۳ 42

طوفان الاقصی، امپراتوری رسانه‌ای اسرائیل را نابود کرد

رئیس اتحادیه علمای شیعه ترکیه با بیان این که امپراتوری رسانه‌ای که اسرائیل با لابی‌های خود در جهان ایجاد کرده بود به کلی نابود شده است، گفت: رسانه‌ها دیگر نمی‌توانند سکوت کنند و باید نسل‌کشی غزه را به جهانیان منعکس نمایند.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دکتر قدیر آکاراس، رئیس اتحادیه علمای شیعه ترکیه در پنجمین وبینار طوفان الاقصی که امروز (یکشنبه) به همت مجمه جهانی تقریب مذاهب اسلامی هستیم، اظهار داشت: این روزها، روزهایی است که دل و قلب آزادگان جهان اسلام مملو از غم و غرور است.

وی تصریح کرد: صبح روز 7 اکتبر، سربازان مقاومت که آرمان فلسطین را به دست گرفتند، به همراه حماس، جهاد اسلامی و دیگر گروه های مقاومت، عملیات مهمی را علیه صهیونیسم متجاوز انجام دادند. این عملیات آنقدر سریع و فراگیر بود که آمریکا، انگلیس و بسیاری از کشورهای امپریالیستی غربی را مجبور کرد به اسرائیل بیایند و اعلام کنند که در کنار اسرائیل هستند. این حادثه به ویژه نشان داد که جهان غرب، به ویژه کشورهای امپریالیستی، انواع حمایت‌ها و کمک‌ها را برای حفاظت از اسرائیل انجام می‌دهند. این نشان می‌دهد که اسرائیل چقدر ضعیف است و متجاوزان در آنجا هیچ مبنای قانونی ندارند و به اندازه تار عنکبوت در برابر مقاومت ضعیف هستند.

رئیس اتحادیه علمای شیعه ترکیه خاطرنشان کرد که این حادثه تصور جهانیان را از بین برد که اسرائیل شکست ناپذیر است، ارتش آن ارتش بزرگی است و اطلاعات آن بسیار قوی است. به همین دلیل غرب، به ویژه آمریکا و انگلیس، باید در کنار اسرائیل قرار می‌گرفتند.

وی ادامه داد: وقتی به 75 سال گذشته نگاه می‌کنیم، می‌دانیم که صدها هزار نفر برای حفاظت و نجات کشور و میهن خود از اشغال جنگیدند و در این راه صدها هزار شهید دادند. به همین ترتیب، میلیون‌ها فلسطینی آواره شده‌اند و در بسیاری از کشورها زندگی می‌کنند. متأسفانه برخی از کشورهای اسلامی و امپریالیسم غربی هرگز طرفدار حق و انصاف نبوده‌اند. این عملیات به وضوح به جهانیان نشان داد که چقدر با حقوق بشر، عشق انسانی، مطبوعات آزاد، عدالت و مفاهیم مشابه فاصله داریم.

وی با بیان این که امپراتوری رسانه‌ای که اسرائیل با لابی‌های خود و حمایت عمومی اقتصادی از این امپراتوری در جهان ایجاد کرده به کلی نابود شده است، گفت: رسانه‌ها دیگر نمی‌توانند سکوت کنند و باید نسل‌کشی غزه را به جهانیان منعکس نمایند.

آکاراس افزود: اکنون جهان می‌بیند که هزاران کودک، زن و سالخورده توسط اسرائیل به طرز وحشیانه‌ای به قتل رسیده‌اند. در حوزه اطلاعاتی به وضوح دیدیم که این عملیات چگونه تمامی فناوری‌های مهاجمان را کور کرد. این یک عملیات نظامی بود که آنقدر سریع و جامع بود که ارتش موسوم به شکست‌ناپذیر اسرائیل در مورد اینکه چه باید بکند سردرگم بود. متجاوزانی که در هیچ زمینه‌ای چه در عرصه اطلاعاتی، چه در عرصه رسانه‌ای و چه در عرصه نظامی موفق نبوده‌اند، تنها با نوکران خود مردم غیرنظامی غزه را قتل عام کرده‌اند و به این کار ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به این که همه ملت‌ها از آمریکا تا ژاپن، از غرب تا شرق، در کشورهای اسلامی و خاورمیانه، به خیابان‌ها ریختند و افکار عمومی بزرگی علیه اسرائیل ایجاد شد، گفت: این نشان می‌دهد که تا چه اندازه از آرمان فلسطین و حماس، جهاد و دیگر گروه‌های مقاومت حمایت می‌شود.

رئیس اتحادیه علمای شیعه ترکیه افزود: مردم موضع خود را به نفع فلسطین و مظلومان نشان داده‌اند. این روزها اسرائیل به ویژه آمریکا از هدف اعلام شده «غزه را از بین می‌بریم» و «حماس را نابود می‌کنیم» دست کشیده‌اند. در حال حاضر وزیر امور خارجه آمریکا در حال پرسه زدن در منطقه است و آنها فقط برای نجات گروگان‌های خود وارد این منطقه شدند.

وی گفت: از آنها می پرسیم: وقتی هزاران فلسطینی سال‌ها در زندان‌های اسرائیل اشغالگر شکنجه می‌شدند، کجا بودید؟  حالا برای نجات چند صد اسیر باید به دور دنیا سفر کنید. حقوق بشر کجاست مدافعان حقوق زنان، کودکان کجا هستند؟ 

آکاراس ادامه داد: آرمان فلسطین علاوه بر تمام موفقیت‌هایی که تاکنون علیه صهیونیست‌ها داشته است، پس از این 75 سال گذشته به چنان پیروزی دست یافته است که از یک سو حزب‌الله، از سوی دیگر مردم یمن، از سوی دیگر مردم عراق، مردم سوریه، مردم اردن و مردم مصر و به ویژه در مرکز مقاومت دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران از نظر مالی و لجستیکی تلاش می‌کنند تا آرمان فلسطین و این عملیات به نتیجه موفق برسد.

وی با بیان این که مردم ترکیه نیز به خیابان‌ها آمدند و از همان روز اول میلیون‌ها نفر از استانبول تا ایغدیر، باتمان و دیاربکر به نفع فلسطین و غزه واکنش نشان دادند، تصریح کرد: دولت نیز بار دیگر موضع خود را به نفع غزه نشان داده و در حال انجام کوشش‌های دیپلماتیک هستند.
 
وی تاکیدکرد: امیدوارم این کوشش‌ها صادقانه باشد و باعث شود که مردم غزه در حفظ حقوق خود، با دست کشیدن از راه حل دو کشوری، در ریشه کن کردن کامل صهیونیسم و ​​اسرائیل از منطقه و حذف کامل انگلیس و آمریکا، دیگر آواره نشوند. 

با این احساسات، تلاش می‌کنیم با حمایت‌های مادی و معنوی، در شبکه‌های اجتماعی و میدانی، تا جایی که می‌توانیم، در جغرافیای کشورمان در کنار مردم غزه باشیم. 

ارسال نظر