دیدار دکتر شهریاری با ماموستا رستمی
۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ۰۸:۲۶ 641

دیدار دکتر شهریاری با ماموستا رستمی

حجت الاسلام والمسلمین دکترحمید شهریاری روز جمعه با ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دکتر شهریاری در این دیدار اظهار داشت: ما به کردستان آمدیم برای عرض ارادت به مردم غیور و شریف کردستان و ارادت به ماموستا های اهل سنت که پای انقلاب ایستادند و از ارزش های انقلاب دفاع کرده اند.

وی افزود: علمای کردستان این ارزش ها را در طول ۴۰ سال ترویج کردند و درسی که مقاومت در مقابل استکبار و ظالمان بود را از مکتب امام خمینی(ره) به جامعه ترویج کردند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: بزرگترین ضربه را آمریکا، رژیم صهیونسیتی و استکبار انگلیسی از ملت ایران خورده است و این به برکت درس هایی بوده که امام و رهبری به ما آموخته اند.

دکتر شهریاری خاطرنشان کرد: اتفاقی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران افتاده است در طول تاریخ بی نظیر بوده است و این مهم تنها در زمان رسول الله(ص) نمود داشته است.

وی افزود: درسی که ما از امام و رهبری آموختیم اختصاص به خودمان نداشته بلکه ملت های مسلمان و آزادی خواه دنیا نیز از این مکتب بهره گرفته اند.

دکتر شهریاری در ادامه سخنان خود اظهار داشت: رژیم صهیونسیتی از اینجا آسیب دیده که مظلومین و مستضعفین منطقه در قالب جبهه ای منسجم در برابر آنان ایستاده اند و علاوه بر آزادسازی جنوب لبنان موجب انزوای رژیم صهیونسیتی شده اند.

وی افزود: جوانان غزه با درس گرفتن از جوانان لبنان به ساخت موشک مبادرت کردند و امروز استکبار جهانی می ترسد که این تفکر در نصر، الجزایر، تونس، مراکش و کشورهای حاشیه خلیج فارس تعمیم یابد.

دکتر شهریاری خاطرنشان کرد: اکنون مردم کشورهای منطقه با تأسی از انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیده اند که چرا حق نداشته باشند مجلس و حاکم انتخاب کنند و این درسی است که جمهوری اسلامی به مردم منطقه آموخته است و حکام ظالم و مستکبر منطقه را در واهمه انداخته است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: با تلاش های روحانیت شاهد انسجام مردمی در منطقه کردستان  هستیم و ما امروز آمده ایم که از ماموستا رستمی به عنوان افتخار مردم کردستان در حوزه تقریب مذاهب اسلامی و اتحاد امت اسلامی تقدیر کنیم.

وی افزود: امیدواریم رستگاری و سعادت نصیب همه ما شود و ظلم و استکبار از جهان رخت بربندد و خانه عنکبوتی رژیم صهیونسیتی از هم بپاشد.

ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدار اظهار کرد: شهدای ما پیام شجاعت و استقامت و صبر را به جهانیان دادند و هیچ دشمنی به خودش جرأت نمی دهد به این آب و خاک طمع کند.

وی افزود: سفر دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به کردستان نشان دهنده این است که مبحث وحدت توسط مسئولان نظام در ایران اسلامی بسیار جدی گرفته می شود و تا این وحدت باشد سنگر مستحکم ملت ایران با قابل شکستن نیست.

 ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: حمایت ایران از فلسطین موجب افتخار همه مسلمانان است و بازخورد این مهم را در سفرهایمان به مدینه و مکه دیده ایم.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که همه کشورهای اسلامی از آتش فتنه دور باشند و جهان اسلامی متحد باشند.

ارسال نظر