دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مفتی اعظم اوفا در روسیه
۱۴۰۱/۰۴/۲۵ ۰۹:۳۲ 236

دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مفتی اعظم اوفا در روسیه

دکتر حمید شهریاری ضمن بازدید از اداره دينى مركزى مسلمانان روسیه در اوفا با طلعت تاج الدين رئیس این اداره دیدار و گفتکو کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع در ادامه سفر به روسیه ضمن بازدید از بخش های مختلف اداره دینی مرکزی مسلمانان روسیه با  طلعت تاج الدین رئیس این مرکز دیدار کرد.

در این دیدار طلعت تاج الدين ضمن خیر مقدم به هیأت ایرانی به بیان تاریخچه اداره دینی مرکزی مسلمانان و زندگی مسلمانان این کشور پرداخت و جشن های سالروز پذیرش اسلام در این کشور را تشریح کرد.

همچنین دو طرف پیرامون رویدادهای جهان بحث و تبادل نظر و از تلاش غرب برای تخریب روابط دوستانه بین مسلمانان ابراز نگرانی کردند.

رئیس اداره دينى مركزى مسلمانان ضمن انتقاد از غرب به دلیل ایجاد گروه های تروریستی چون داعش و پرورش ایده های افراطی و تحمیل سبک زندگی غرب بر مسلمانان، گفت: در روسیه نیز تلاش هایی از سوی غرب برای ایجاد آتش فتنه بین برخی مناطق از جمله چچن انجام شد که به شکست انجامید.

هیأت ایرانی در ادامه از ساختمان های جدید دانشگاه آزاد اسلامی روسیه و بخش های مختلف اداره امور دینی مسلمانان بازدید و نماز را در مسجد جامع در اوفا اقامه کردند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین اکبری جدی، رئیس مرکز اسلامی مسکو  و مشاور امور فرهنگی و مذهبی سفارت ایران در مسکو، دبیر کل مجمع جهانی تقریب را همراهی کردند.

ارسال نظر