دبیرکل مجمع جهانی تقریب حادثه تروریستی قندهار را محکوم کرد
۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۰۸:۱۷ 548

دبیرکل مجمع جهانی تقریب حادثه تروریستی قندهار را محکوم کرد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی قندهار، ازمجامع بين المللی درخواست کرد همه امکانات خود را برای پایان دادن به این گونه جنایات علیه مردم بی دفاع و اماکن مذهبی بکارببرند.

به گزارش روابط‌عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن بیانیه دبیرکل مجمع جهانی تقریب به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون 
متأسفانه رغم همه نصایح خیرخواهان امت اسلامی در افغانستان و یادآوری مسئولیت‌های انسانی و اخلاقی و حقوقی آنان، بار دیگر شاهد جنایت عوامل استکبار جهانی در قتل ده‌ها نمازگزار در خانه خدا در ولایت قندهار بودیم!
ادامه این جنایات بیانگر فتنه‌ای سازمان‌یافته از سوی دشمنان امت اسلامی به‌منظور ایجاد تفرقه و جنگ مذهبی و زمینه‌سازی برای حضور نیروهای استعمار در منطقه و کشور افغانستان است. 
با محکومیت شدید این جنایت ددمنشانه، بار دیگر از کسانی که قدرت و نهادهای امنیتی را در افغانستان در دست دارند می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال مردم مظلوم و شریف در این کشور عمل کنند از مجامع بین‌المللی نیز در خواست داریم همه امکانات خود را برای پایان‌دادن به این جنایات علیه مردم بی‌دفاع و اماکن مذهبی بکار بندند و کسانی که امروز در افغانستان مسئول هستند را وادار به تأمین امنیت جان و مال مردم نمایند. 
مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با درود بر ارواح شهدای این اقدام تروریستی و طلب شفا برای مصدومان و همدردی  با خانواده ایشان،  در آستانه هفته وحدت اسلامی  راه علاج و پایان دادن به این جنایات در افغانستان و فلسطین و همه سرزمین های اسلامی را برگشت به  سنت و سیره نبوی و هوشیاری اندیشمندان و علما و آحاد امت اسلامی می داند و همگان را به اعتصام به حبل الله  فرا می خواند.

حمید شهریاری
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی