دانشگاه مذاهب می تواند به اهداف وحدت گرا جامه عمل بپوشاند
۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۰۹:۵۹ 253
مولوی اسحاق مدنی در آیین معارفه رئیس جدید دانشگاه مذاهب اسلامی:

دانشگاه مذاهب می تواند به اهداف وحدت گرا جامه عمل بپوشاند

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، مولوی اسحاق مدنی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در آیین معارفه رئیس جدید دانشگاه مذهب اسلامی ضمن تبریک به دکتر سید عباس صالح شریعتی رئیس جدید این دانشگاه با اشاره به اینکه دانشگاه مذاهب تا جایگاهی که باید به آن برسد خیلی فاصله دارد، اظهار داشت: امیدوارم این دانشگاه در دوره جدید به سمت و سویی برود که به اهداف اصلی ترسیم شده برای آن دست یابد.

وی ادامه داد:دانشگاه مذاهب اسلامی یکی از جاهایی است که می تواند به هدف بزرگ امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در زمینه وحدت اسلامی جامه عمل بپوشاند.

مولوی اسحاق مدنی تأکید کرد: اگر می خواهیم وحدت را گسترش دهیم باید افرادی که میخواهند مناصبی در این زمینه در دست گیرند در دانشگاه مذاهب تربیت شوند.ما هیچ جایی نداریم که مثلا  در کشوری که اکثریت شیعه هستند، یک حنفی فقه تدریس کند.

وی با بیان این مطلب تأکید کرد: جهان اسلام هنوز به واقعیت و ارزش این دانشگاه پی نبرده است،استادان و دانشجویان این دانشگاه باید قدر بدانند و تلاش کنند این دانشگاه روز به روز به اهداف خود نزدیکتر شود و به جایگاه اصلی خود برسد.