توطئه جنگ داخلی میان مسلمانان را باید خنثی کنیم
۱۴۰۱/۰۷/۲۳ ۱۰:۳۷ 59
عضو مجلس خبرگان رهبری:

توطئه جنگ داخلی میان مسلمانان را باید خنثی کنیم

مشاور رئیس جمهور در امور حوزه و روحانیت گفت: یکی از راه‌هایی که دشمنانان میان مسلمانان اختلاف افکنی می‌کنند، موضوع "کشته‌سازی" است.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین "محمد حاج ابوالقاسم"، عضو مجلس خبرگان رهبری و مشاور رئیس جمهوری در امور حوزه و روحانیت در حاشیه سی و ششمین کنفرانس وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب با تشریح روش‌های دشمن در ایجاد اختلاف در میان مسلمانان، در خصوص احتمال وقوع جنگ‌های داخلی میان مسلمانان هشدار داد.

این روحانی سیاستمدار در پاسخ به این پرسش که "به نظر شما نظام سلطه برای از بین بردن اخوت اسلامی و ترویج تروریسم دست به دامن چه روش‌هایی شده است؟"، بیان داشت: مهمترین روش دشمن ایجاد گروه‌های افراطی برای ایجاد اختلاف بین فرق اسلامی است.

وی تأکید کرد: همچنین ایجاد جنگ داخلی بین مسلمانان  یکی از روش‌های خصمانه دشمنان اسلام در دنیای کنونی است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از رفتار حکام وابسته در منطقه، اظهار داشت: بهره بردن از حاکمان "مزدور" و "وابسته" و به طمع انداختن آنان و حتی تهدید آنان از جمله اقداماتی است که از سوی جریان ضد اسلام دنبال می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاج ابوالقاسم تصریح کرد: تجزیه کشورهای اسلامی و تلاش برای شعله ور کردن اختلاف های فرقه‌ای و قومی موضوعی است که باید در برابر آن بسیار هوشیار عمل کرد.

یکی از شیوه‌های اختلاف افکنی دشمنان کشته‌سازی است
وی افزود: در نقطه مقابل هم راهبرد اصلی، رهنمود بر اتحاد، همدلی و مشترکات و جلوگیری از فعالیت های افراطی و دعوت به همراهی بین تمامی فرق اسلامی است.

این روحانی سیاستمدار با تشریح انگیزه دشمن از ایجاد اختلاف در جهان اسلام، عنوان داشت: انگیزه دشمن ایجاد اختلاف بین فرقه‌های اسلامی است و گاهی اوقات با کشته سازی جنایت نابخشودنی  مرتکب می‌شوند و گناه این کار را به گردن دیگری می‌اندازند.

دشمن به دنبال حذف فعالان حوزه تقریب است
این عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان تأکید کرد: دشمن تلاش می‌کند با از بین بردن چهره های فعال در عرصه تقریب و اتحاد، موانع رسیدن به اهداف شومش را بردارد.

ارسال نظر