با وحدت به نظام خالص اسلامی می رسیم
۱۴۰۰/۱۰/۰۷ ۰۸:۲۵ 443
رئیس شورای علمای شیعیان پاکستان:

با وحدت به نظام خالص اسلامی می رسیم

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریبم مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و هیئت همراه با علامه سید ساجد نقوی، عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و رئیس شورای علمای شیعیان پاکستان دیدار و گفتگو کردند.
 
علامه نقوی با تأکید بر اینکه وحدت در پاکستان اثرات مجمع تقریب است، گفت: علما مشترکات را برای دستیابی به وحدت دنبال کرده و اختلافات را به کناری نهاده اند.
 
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه همواره ما از رهنمودهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برای امر تقریب استفاده کردیم، تصریح کرد: گروه‌های افراطی متأسفانه پشتیبانی می شوند و تلاش می کنند تشیع را محدود کنند اما با الهام از مجمع تقریب تاکنون توانسته ایم آنها را منزوی کنیم.

رئیس شورای علمای شیعیان پاکستان، اضافه کرد: برخی با پشتیبانی از افراطی ها همواره ترسشان از صدور انقلاب اسلامی به پاکستان بوده است.
 
وی آغاز حرکت تقریبی در پاکستان را از سوی شیعیان دانست و گفت: در این مسیر تشکیلاتی با عنوان شورای همبستگی ملی شکل گرفت اما در حال حاضر تکفیری ها بدنبال اختلاف هستند.
 
علامه نقوی تاکید کرد: تکفیری ها جایگاهی ندارند ولی ما باید وحدت را افزایش دهیم تا نظام خالص اسلامی در پاکستان شکل بگیرد.
 
رئیس شورای علمای شیعیان پاکستان، تصریح کرد: ارتباط بین مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و شورای همبستگی بسیار راهگشاست.

ارسال نظر