حاج قاسم باعث شد که پس از انقلاب شاهد وحدت باشیم
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۰۸:۰۷ 319
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری در همایش امت همدل:

حاج قاسم باعث شد که پس از انقلاب شاهد وحدت باشیم

سربازانی چون حاج قاسم موجب شدند ما بعد از انقلاب اسلامی به انسجام و وحدت ملی مستدام برسیم با اینکه ایران از قومیت‌ها و فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین شهریاری، دبیرکل مجمع در همایش امت همدل یادواره ی شهید قدس سردار حاج قاسم سلیمانی که عصر امروز در دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه شعار شهید سلیمانی اطاعت از ولایت بود، گفت: او از جمله افراد برجسته ای بود که اطاعت از خدا ورسول خدا و اولی الامر را در درجه اعلی به منصه ظهور رسانده بود؛ اوپذیرفته بود ولایت محور مکتب اسلام است.

وی افزود: ترکیب ولی و متولی به مثابه سر و تن، ارزش‌هایی را به ما ارمغان آورده که دشمنان نیز امروز این ارزش‌ها را در اتفاقات اخیرمورد هدف قرار دادند.

دکتر شهریاری اولین ارزش مولود این ترکیب را وحدت و انسجام ملی خواند و گفت: سربازانی چون حاج قاسم موجب شدند ما بعد از انقلاب اسلامی به انسجام و وحدت ملی مستدام برسیم با اینکه ایران از قومیت‌ها و فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف شکل گرفته است.

وی بیان کرد: دومین ارزش اقتدار بین المللی و اتحاد کشورهای اسلامی است که بعد از انقلاب موفق شدیم بروزی از انقلاب اسلامی رادر صحنه بین الملل عرضه کنیم که به اقتدار ما منجر شده و این نظام را به یک الگو تبدیل کرده و نقش تلاش‌ها و رشادت‌های حاج قاسم در این میان انکارناپذیر است.


حجت الاسلام والمسلمین شهریاری ارزش سوم را حقیقت رسانه ای خواند و گفت: ما توانستیم پس از انقلاب و به ویژه پس از دهه هفتاد، با پدید آمدن اینترنت،پیام و حقیقت انقلاب اسلامی را به جهان ارسال کنیم. البته دشمن هم در مقابل به دروغ رسانه ای روی اورد.

وی در پایان اظهار کرد: چهارمین ارزش جایگزینی ارزش‌ها به جای ضد ارزش‌ها پس از انقلاب اسلامی بود از جمله در موضوعی مانندحجاب بود که دشمن امروز دراین باره پروژه اندلس سازی را کلید زده و در میان برخی جوانان آن را با نوعی لجاجت لیبرالی به نمایشگذاشته است و اینها ارزش‌هایی بود که حاج قاسم برای آنها تلاش کرده بود و باید این عصر را علاوه بر عصر خمینی عصر سلیمانی نیزبدانیم. زیرا مکتب سلیمانی مکتب ارزش‌های انقلاب بود.

ارسال نظر