برگزاری هفتمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی در قزاقستان 
۱۴۰۱/۰۶/۲۳ ۱۴:۳۵ 178

برگزاری هفتمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی در قزاقستان 

هفتمین کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی  با موضوع "نقش رهبران ادیان جهانی و سنتی در معنویت و توسعه اجتماعی بشریت" در قزاقستان در حال برگزاری است.

در حالی که جهان از عواقب همه‌گیری کووید-19 بهبود می‌یابد و هدف آن هدایت چالش‌های ژئوپلیتیک فعلی است، هفتمین کنگره آتی رهبران ادیان جهانی و سنتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

این کنگره فرصتی واقعی برای تسهیل فضای جهانی صلح و مدارا ارائه خواهد کرد، زیرا انتظار می رود چندین رهبر مذهبی عالی رتبه از جمله پاپ فرانسیس، امام اعظم الازهر احمد الطیب، پاتریارک تئوفیلوس سوم اورشلیم و بسیاری از رهبران روحانی دیگر در آن شرکت کنند.

این کنگره سه روزه (22 – 24 شهریور) 4 بخش خواهد داشت که در اولین جلسه نقش ادیان در تقویت ارزشهای معنوی و اخلاقی در دنیای مدرن و در دومین جلسه نقش تعلیم و تربیت و مطالعات دینی در همزیستی محترمانه ادیان و فرهنگ ها در تقویت صلح و هماهنگی بررسی خواهد شد.

سومین جلسه کنگره به مشارکت رهبران مذهبی و سیاستمداران در ترویج گفتگو و صلح جهانی بین ادیان، مقابله با افراط گرایی، رادیکالیسم و ​​تروریسم و چهارمین جلسه به کمک زنان به رفاه و توسعه پایدارجامعه معاصر و نقش جوامع دینی در حمایت موقعیت اجتماعی زنان خواهد پرداخت.

خاطر نشان می شود حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی هم از مدعوین این کنگره است.

ارسال نظر