پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی درگذشت حاج محمد رحیم افضلی
۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ۲۰:۳۰ 625

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی درگذشت حاج محمد رحیم افضلی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی در گذشت درگذشت حاج محمد رحیم افضلی، از مجاهدان و مبارزان جمهوری اسلامی افغانستان را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، متن پیام به شرح زیر است:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
إنا لله و إنا إليه راجعون
رحلت حاج محمد رحیم افضلی، از مجاهدان و مبارزان پیشکسوت جمهوری اسلامی افغانستان و عضو  مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، موجب تأسف و تألم خاطر شد.
رشادت ها و مجاهدت های آن مرحوم در سالهای سخت جهاد ملت شریف افغانستان با سلطه گران، و  پنج دهه فعالیت های موثر  وی  در عرصه سیاسی و فرهنگی  به ویژه در حوزه تقریب  مذاهب اسلامی  و فعالیت های تقریبی ایشان نزد خداوند سبحان ماجور خواهد بود. 
خدمات ماندگار آن مرحوم به عنوان مشاور فرهنگی شهید برهان الدین ربانی در دوران ریاست جمهوری و هم چنین در سمت رایزنی فرهنگی افغانستان در ایران، توانست منشأ خدمات موثری در همدلی جامعه مهاجرین افغانستانی مقیم ایران و حل مشکلات آنها ایفا کردند.
قلم وزین و نگاه محققانه این شخصیت وارسته و با اخلاص در خلق آثار ارزنده، نشان از عمق بینش و ژرف نگری وی در عرصه مسائل دینی دارد که می تواند برای اندیشمندان و جوانان افغانستان راهگشا باشد. 
اینجانب، این ضایعه را به جامعه فرهنگی وعلمی و مسلمانان شریف کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی افغانستان تسلیت عرض می کنم و از درگاه حضرت احدیت برای آن فقید سعید، علو درجات و معیت با رسول الله(ص) و اهل بیت طاهرین(ع) و برای همه بازماندگان معزز، صبر و عافیت مسألت دارم.