پالایش روح و توجه به مبانی وحدت آفرین موجب سلامتی جسم و روان امت اسلامی خواهد شد
۱۴۰۰/۱۰/۲۵ ۰۹:۴۸ 18
مولوی ملازهی چابهاری در گفتگو با تقریب:

پالایش روح و توجه به مبانی وحدت آفرین موجب سلامتی جسم و روان امت اسلامی خواهد شد

مولوی عبدالرحمن ملازهی چابهاری عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه اهل سنت چابهار در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به تقویت روحیه و انگیزه های وحدت آفرین در میان آحاد جوامع اسلامی، بیان نمود: همانگونه که در تمام مذاهب اسلامی در ابتدا بر اهمیت و مراقبت جسم و سلامت روح توصیه شده است؛ فلذا این دو مولفه مهم بسیار مورد تاکید و توجه می باشد.

وی افزود: از این رو در راستای تقویت و ایجاد روحیه در میان ملت هاب مسلمان، برادری ، همبستگی ، همدلی و تقریب یکی از اصول و اساسی امت اسلامی بشمار می رود.

ملازهی عنوان کرد: یکی از تاکیدات علمای اسلام، تکیه انسان ها بر تقوا و پالایش روح می باشد که می تواند تاثیر بسیاری در ایجاد و و تقویت روحیه وحدت و تقریب کند.

وی اظهار داشت: یکی از مولفه های اساسی در این میان، قرآن کریم است که به عنوان محوریت حفظ وحدت و تقریب امت اسلامی در میان تمام مذاهب اسلامی بوده و می باشد.

امام جمعه اهل سنت چابهار استان سيستان و بلوچستان در پایان تاکید کرد: انسان ها و خصوصا امت اسلامی باید با تمسک به قرآن کریم، تقوای الهی پیشه کنند و انس با قرآن را در درون خود پرورش دهند تا بلکه بدین وسیله رحمت الهی بر انسان هایی که دل های خود را معطوف به نور الله کرده اند، مورد توجه حضرت باری تعالی گردند.