ورود هیات مجمع جهانی تقریب مذاھب اسلامی به شهر کراچی
۱۴۰۰/۱۰/۱۳ ۰۹:۵۳ 53

ورود هیات مجمع جهانی تقریب مذاھب اسلامی به شهر کراچی

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اعضای هیات ایرانی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی "جناح" کراچی از سوی «حسن نوریان» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران و «کامران پزشکی» رئیس خانه فرهنگ کشورمان در شهر کراچی مورد استقبال قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام شهریاری پس از پایان بازدید ۸ روزه از شهرهای اسلام‌آباد و لاهور، امروز به کراچی مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان سفر کرد.

وی قرار است در طول اقامت در کراچی با رهبران ارشد مذاهب اسلامی دیدار و پیرامون تقویت ابتکارات تقریبی، بررسی مسائل جهان اسلام و پیشبرد همبستگی اسلامی به ویژه میان ملت‌های مسلمان و همسایه ایران و پاکستان گفت‌وگو کند.

حضور در همایش‌های وحدت اسلامی، بازدید از مدارس و مراکز بزرگ علوم دینی شیعه و اهل تسنن از دیگر برنامه‌های سفر دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اعضای هیات کشورمان به کراچی خواهد بود.

هیات مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی یکشنبه گذشته وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد و طی روزهای اخیر با وزیر امور مذهبی این کشور، رئیس شورای ایدئولوژی اسلامی، رهبران مذاهب اسلامی دیدار و در برنامه‌های تقریبی شرکت و سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام حمید شهریاری در شهر لاهور ضمن بازدید از آرامگاه علامه اقبال لاهوری شاعر نامدار پارسی‌گوی پاکستان و مسجد پادشاهی لاهور با شماری نخبگان دینی و شخصیت‌های فرهنگی و مذهبی دیدار کرد.