مولوی عبداللهی در گفتگو با تقریب: جوانان کشور و جهان اسلام باید هوشیارانه در مسیر ترویج اسلام ناب حرکت کنند
۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۳:۳۲ 29

مولوی عبداللهی در گفتگو با تقریب: جوانان کشور و جهان اسلام باید هوشیارانه در مسیر ترویج اسلام ناب حرکت کنند

مولوي سيد احمد عبداللهي اسكندر خطيب جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب در ارتباط با لزوم اهمیت و تقویت مسئله احترام به مقدسات ادیان و مذاهب اسلامی، بیان نمود: امت اسلامی باید توصیه ها و رهنمودهای قرآن کریم را به جان دل بسپارد و از آنچه که موجب آزردگی طرفین می شود و از برجسته کردن موارد اختلافی و توهین و اهانت، صد در صد پرهیز کند و بر اشتراکات و معتقدات اصلی امت اسلام تکیه داشته باشد.

وی افزود: در عصری قرار داریم که بنگاه های دروغ ساز و تفرقه افکن با هزینه های گزاف در حال تولید محتواهای انحرافی در جهت تغییر تفکر وحدت و تقریب فعالیت می کنند و شبانه روز مورد حمایت حکومت های فاسد هستند.

عبداللهی اظهار داشت: مسلمانان و به خصوص جوانان کشور و جهان اسلام باید هوشیارانه و بصیر در مسیر ترویج اسلام ناب عمل کنند و مواظبت لازم را داشته باشند.

وی در پایان تاکید کرد: همه باید به ندای قرآن کریم که همگان را به اتحاد و انسجام دعوت کرده است و از اختلاف و نزاع برحذر نموده است،توجه کرده و این رهنمودها را به جان دل بسپاریم و آنچه که موجب آزردگی طرفین می شود را عنوان نکنیم و از برجسته کردن موارد اختلافی صد در صد پرهیز کنیم و بر اشتراکات و معتقدات اصلی امت اسلام تاکید داشته باشیم.