ملت ایران در ۱۳ آبان به آمریکای جهانخوار پیام مبارزه با استکبار و زورگویی داد
۱۴۰۰/۰۸/۱۳ ۱۶:۲۳ 65
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

ملت ایران در ۱۳ آبان به آمریکای جهانخوار پیام مبارزه با استکبار و زورگویی داد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: پیام ۱۳ آبان به برکت پیروزی انقلاب اسلامی هم‌اینک در کل جهان عملیاتی شده و مستضعفان عالم از پیام این روز درس‌های بزرگی گرفته‌ و به آن عمل می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری روز پنجشنبه در تجمع ۱۳ آبان که در میدان آزادی زاهدان با حضور مردم شیعه و سنی این شهر برگزار شد، اظهارداشت: ۱۳ آبان روز استکبار ستیزی ملت ایران و روزی است که مردم ما سینه خودشان را در مقابل آمریکای جهانخوار ستبر کردند و سفارتخانه این کشور که در واقع لانه جاسوسی آن بود را به تسخیر خودشان در آوردند.

وی بیان کرد: امام خمینی(ره) درسی به ما داده بود تا جوانان و دانشجویان ما در ۱۳ آبان در مقابل آمریکای تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند و جاسوسخانه آن را از بین بردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا ثروت ملت ایران و ثروت تمام مستضعفان عالم را به نفع خود مصادره و برای این کار اقتصاد و فرهنگ ما و این کشورها را نابود کرده بود.

وی ادامه داد: ملت ایران در ۱۳ آبان به آمریکای جهانخوار پیام مبارزه با استکبار و زورگویی را داد و اعلام کرد که هیچ‌گاه زیر بار ظلم و ستم نخواهند رفت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری، اظهارداشت: آمریکا که بیش‌از ۸۰ درصد ثروت جهانی را در اختیار دارد با حرص و طمع به دنبال سرمایه‌ها و منابع سایر کشورهای جهان است.

وی تصریح کرد: همچنین لابی صهیونیست‌ها با تمام ثروت خودشان پشت سر ارتش آمریکا برای از بین بردن منابع کشورهای مختلف دنیا قرار دارند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: جوانان انقلابی ما در ۱۳ آبان به این نتیجه رسیدند که سفارتخانه آمریکا یک سفارتخانه نیست بلکه یک جاسوسخانه بوده که به دنبال اختلاف بین کشورهای اسلامی و شیعه و سنی است.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: اسناد زیادی از سفارتخانه آمریکا پس از تسخیر آن به دست جوانان انقلابی افتاد که تمام نقشه‌ها و برنامه‌های شوم آنان را نشان می‌داد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری تصریح کرد: در اسنادی که از لانه جاسوسی آمریکا به دست آمد نشان داد که آنان چه نقشه‌های شومی برای ملت ایران و کشورهای اسلامی داشتند.

وی بیان کرد: در طول هشت سال جنگ تحمیلی شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و حفظ کیان ایران اسلامی کردیم که این جنگ یکی از نقشه‌های آمریکا بود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: آمریکا با تجهیز رژیم بعث عراق به ایران اسلامی حمله کرد اما ملت ما هشت سال در این جنگ تحمیلی نابرابر مقاومت کرد و اجازه نداد که حتی یک وجب از خاک ما به اشغال دشمن در آید.

وی افزود: آمریکا پس از اینکه در جنگ تحمیلی نتوانست ملت ایران را شکست دهد با جنگ اقتصادی و دارویی به دنبال اهداف شوم خود بود که با مقاومت ملت ایران به اهداف شوم خود نرسید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری اظهارداشت: آمریکا به جایی رسیده که دست به دامان مجامع بین المللی و سایر کشورها می‌شود تا ایران اسلامی را به میز مذاکره بکشاند و این یعنی اینکه این کشور در برابر خواست و اراده ما شکست خورده است. 
وی بیان کرد: اگر ما امروز می بینیم که آمریکا به دنبال مذاکره با ایران است این عزتی است که انقلاب اسلامی و ایستادگی مردم به ما داده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امروز وحدت و پیوستگی بین شیعه و سنی وجود دارد و نمونه بارز آن حماس و حزب الله لبنان است که از هر دو طرف رژیم اشغالگر قدس را در محاصره خود قرار داده‌اند و به مثابه دولبه قیچی در حال پاره کردن ابهت و اقتدار این رژیم کودک کش هستند.

وی بیان کرد: ما امروز موفق شدیم عزت و اقتدار رژیم صهیونیستی را بشکنیم به طوریکه آنان جرات ندارند حتی یک سرباز خودشان را وارد خاک غزه کنند.