معیت با رسول الله (ص)؛ عامل رفع اختلاف/ باید تابع قرآن کریم باشیم
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۴:۰۶ 61
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:

معیت با رسول الله (ص)؛ عامل رفع اختلاف/ باید تابع قرآن کریم باشیم

دبیرکل مجمع تقریب با بیان اینکه در عمل باید تابع قرآن کریم باشیم و نباید در زمین دشمن بازی کنیم، گفت: اگر طوری رفتار کردیم که رفتار ما دشمن اسلام را یک قدم به جلو آورد، ما با رسول خدا نیستیم زیرا با دشمن خدا رفاقت کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع و هیات همراه صبح امروز با حضور دارالعلوم مجددیه نعیمیه پاکستان با حضور در جمع طلاب با اظهار خوشحالی از حضور در این مدرسه، گفت: انسان از نور و روح خداست و خداوند نور خود را در وجود انسان قرار داده و ما منور به نورانیت هستیم.

دکتر شهریاری با بیان اینکه برای باقی بودن باید متصل به نور خداوند شویم، افزود: برای اتصال به خداوند باید قلب مان از دنیا خالی کنند و کسانی که می خواهند خداوند ولی شان باشد باید قلب شان از دنیا خالی کنند.

وی اضافه کرد: پیر حقیقی کسی است که حب جاه و مقام ندارد و دل اش برای پذیرش خداوند خالی است وباید ایمان به خداوند باشد تا باری تعالی ولایت را در دل ما سرازیر کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اظهار داشت: خداوند ولایت اش را از طریق عقل و وحی به ما منتقل کرده است و این راه های رسیدن به خداوند متعال است.

دکتر شهریاری  با اشاره به دوران صدر اسلام، افزود: اختلاف در زمان پیامبر (ص) تا حد جنگ هم بوده است اما معیت با رسول الله (ص)، سعه صدر و اخلاق حسنه ایشان موجب رفع اختلاف می‌شده است؛ چرا که ایشان اسوه حسنه و پیامبر رحمت بودند نه پیامبر جنگ داخلی و ترور و بداخلاقی و تند خویی. از این رو اگر می خواهیم با رسول خدا باشیم باید او را اسوه خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه در عمل باید تابع قرآن کریم باشیم و نباید در زمین دشمن بازی کنیم، گفت: اگر طوری رفتار کردیم که رفتار ما دشمن اسلام را یک قدم به جلو آورد، ما با رسول خدا نیستیم زیرا با دشمن خدا رفاقت کرده ایم.

در ابتدای مراسم مفتی صاحبزاده نذیر جان نایب رئیس دارالعلوم مجددیه نعیمیه با استقبال از حضور هیات ایرانی در این مدرسه به ارائه توضیحاتی در  خصوص طلاب مجددیه نعیمیه پرداختند.