مسئول عقیدتی سیاسی حشدالشعبی: تقویت وحدت مسلمین با حضور در راهپیمایی اربعین
۱۴۰۰/۰۱/۲۴ ۱۱:۴۵ 398

مسئول عقیدتی سیاسی حشدالشعبی: تقویت وحدت مسلمین با حضور در راهپیمایی اربعین

آیت الله سید محمد حیدری، گفت: حضور مردم در راهپیمایی اربعین می‌تواند توطئه‌های دشمنان را خنثی و وحدت را تقویت کند. 
به گزارش عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع در دیدار با آیت الله سید محمد حیدری مسوول عقیدتی حشد الشعبی با اشاره به این که دشمنان و به ویژه آمریکا و عربستان طوری در رسانه‌ها وانمود می‌کنند که گویی محور مقاومت وابسته به ایران بوده و این کشور در منطقه دخالت می‌کند. در حالی که سال به سال روحیه جهادی محور مقاومت مستحکم‌تر شده و مسلمانان روز به روز در حال افزایش قدرت هستند.
وی افزود: با وجود تلاش‌های دشمنان نظیر آمریکا و رژیم صهیونیستی به وضوح می‌بینیم که جریان مقاومت در دنیا در حال گسترش و در حال پیشرفت رو به جلو است و دشمنان این جریان در حال زوال و نابودی هستند.
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری خاطر نشان کرد: تقویت محور مقاومت در برابر توطئه های دشمنان اسلام خود عاملی وحدت آفرین است و از این ظرفیت می توان برای انسجام بیشتر بهره جست.
در ادامه این دیدار آیت الله سید محمد حیدری مسوول عقیدتی حشد الشعبی، اظهار داشت: شیعیان و دوستداران اهل بیت در طول سالیان مختلف ظلم‌های زیادی را تحمل کرده‌اند. این در حالی است که شیعیان تلاش می‌کنند تا به مناطقی که به مردم آن سرزمین ظلم شده کمک زیادی کنند تا هرچه زودتر شرایط آنها بهبود پیدا کند. تولیت مسجد جامع خلانی، خاطرنشان کرد: این مظلومیت باعث شده تا ارتباط مردم با اهل بیت و مساجد و عتبات قوی‌تر شود و همین امر مسلمانان را به سوی برادری سوق خواهد داد.
مسئول عقیدتی سیاسی حشدالشعبی، افزود: موضوع اربعین باعث شده تا روابط بین عراق و ایران مستحکم‌تر از قبل شود. ضمن اینکه حضور زوار مختلف کشورهای اسلامی و به ویژه ایرانی‌ها در عراق آثار بسیار مثبتی دارد که با توجه به افزایش حضور مردم در راهپیمایی اربعین این امر می‌تواند توطئه‌های دشمنان را خنثی و وحدت را تقویت کند.