فضای مجازی؛ جولانگاه فرقه ها و عرفان های کاذب/ تلاش برای مرزبندی مذهبی، کاری شیطانی است
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۱۳:۱۱ 17
ماموستا اسامه مرادی در گفتگو با تقریب مطرح کرد:

فضای مجازی؛ جولانگاه فرقه ها و عرفان های کاذب/ تلاش برای مرزبندی مذهبی، کاری شیطانی است

ماموستا اسامه مرادی در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: ایجاد انحراف در آرمان های جهان اسلام همانند، فراموشی آرمان آزادسازی قدس شریف از چنگال صهونیستها، تلاش برای عدم تحقق وحدت در بین مذاهب اسلامی و... تنها بخشی از پروژه های بلندمدت کشورهای استکباری در قبال جهان اسلام است.

امام جمعه دولت آباد کرمانشاه گفت: از سوی دیگر در سال های اخیر هر یک از مذاهب اسلامی به گونه ای خزنده مورد تعدی و تهاجم عقیدتی دشمنان قرار گرفته اند و با نگاهی ریزبینانه و دقیق می بینیم که زیرمجموعه هر یک از این مذاهب، فرقه ها و نحله هایی ایجاد شده اند که از بنیان با مبانی اسلام در تضاد هستند.

این عالم اهل سنت با تاکید بر اینکه فضای مجازی بهترین و آسان ترین راه دسترسی فرقه های منحرف برای ترویج و تبلیغ عقایدشان است، افزود: متاسفانه نبود مدیریت بر فضای مجازی و از سوی دیگر اعتماد آسان بسیاری از مخاطبین به این فضا باعث شده است که فضای مجازی به جولانگاه فرقه ها و عرفان های کاذب تبدیل شود.

ماموستا مرادی عنوان داشت: شاید یک انسان با علم و درایت نادرست بودن این عرفان های کاذب را درک کنند، ولی آن نوجوانی که کاملا بی اطلاع است بی شک به سمت این فرق و عرفان ها کشیده می شود که این خطر بالقوه فرهنگی برای نسل های جوان کشور محسوب می شود.

امام جمعه دولت آباد کرمانشاه با اشاره به اینکه اختلاف به معنایی که دشمنان بیان و پررنگ می کنند، بین مسلمین وجود ندارد، عنوان داشت: همه ما پیرو یک آیین راستین هستیم و در ذیل این آیین مشترکات بسیاری همانند کتاب، پیامبر و... را داریم، لذا تلاش برای خط کشی و مرزبندی مذهبی کاری شیطانی و از روی بی بصیرتی است.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای پررنگ کردن اختلاف نظر بین مسلمین خود گناهی نابخشودنی در قاموس اسلام و سایر ادیان آسمانی است، گفت: کسانی که در مسیر ایجاد تفرقه بین ادیان آسمانی و مذاهب دینی تلاش می کنند به مثابه سپاهیان ابلیس بر روی زمین هستند، لذا باید ضمن شناخت این افراد و گروه ها باید از آنان به شدت دوری کنیم.

ماموستا مرادی خاطرنشان کرد: تا زمانی که جهان اسلام به بصیرتی که مدنظر اسلام، قرآن و رسولش است، نرسد، نباید انتظار رسیدن به یک وحدت و انسجام جامع بین برادران دینی را داشت، از این رو دشمنان دست به هر ترفند و توطئه ای می زنند که این مهم در بین مسلمین محقق نشود.