شهید سلیمانی به عنوان محور وحدت و تقریب بین امت اسلامی نقش آفرینی کرد
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۱:۲۷ 47
امام جمعه اصفهان در گفتگو با تقریب:

شهید سلیمانی به عنوان محور وحدت و تقریب بین امت اسلامی نقش آفرینی کرد

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به اقدامات سردار دلها در عرصه جهان اسلام، بیان نمود: خداوند متعال در قرآن می فرماید: "إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَيَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَٰنُ وُدًّا"؛  همانا آنان که به خدا ایمان آوردند و نیکوکار شدند خدای رحمان آنها را در نظر خلق و حق محبوب می‌گرداند، این آیه مصداق واقعی شهید بزرگوارمان حاج قاسم سلیمانی است.

وی افزود: شهید سلیمانی با ایمان به خدا و  خلوص در میدان عمل حضور داشتند؛ ویژگی فوق العاده ایشان باعث شد اقشار مختلف از پیر ، جوان و کودک در ایران ، عراق ، سوریه و دیگر کشورهای جهان نسبت به ایشان علاقه مند شوند و مراسم با شکوهی برای ایشان برگزار نمایند.
 
مدیر حوزه علمیه اصفهان، تصریح کرد: مشاهده کردیم سردار دلها در عین حال که شخصیتی نظامی بودند به عنوان محور وحدت و تقریب بین امت اسلامی نقش آفرینی کردند و در این بین شیعه و سنی تحت فرمان ایشان عمل می کردند.

وی عنوان کرد: در واقع شهید سلیمانی بنا به فرموده مقام معظم رهبری یک قهرمان ملی و اسلامی بودند، صحبت پیرامون شخصیت والای ایشان کاری سخت است زیرا ایشان معجزات فروانی را در میدان های مختلف انجام دادند.