شهید سلیمانی با رویکرد وحدت گونه خود دلها را از آن خود کرد و از این رو سردار دلها شد
۱۴۰۰/۱۰/۱۵ ۱۲:۰۲ 41
امام جمعه کرمانشاه در گفتگو با تقریب:

شهید سلیمانی با رویکرد وحدت گونه خود دلها را از آن خود کرد و از این رو سردار دلها شد

آیت الله مصطفی علماء نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب پیرامون برکات مکتب سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بیان نمود: شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت برجسته بودند که سخن پیرامون ایشان و مکتب ارزشمندشان، در یک مصاحبه نمی گنجد.

وی افزود: شهید سلیمانی صاحب ابتکار جامع و کامل ، تدبیر و  فکر و در عین حال متدین بود؛ هر چه در ارتباط با چنین شخصیتی بگوییم، کم گفته ایم، در زمانی که در حال انتقال از کرمان به تهران بود بسیار گریه می کرد زیرا او خانواده شهدا را مانند امامزادگان می دانست و به زیارت آنان و فرزندان آنان می رفت، در واقع بعد از شهادت ایشان خانواده های شهدا دوباره یتیم شدند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: امام راحل(ره) در زمان حیاتشان در مسجد اعظم جمله به شاه فرمودند: "آقای شاه اگر من زنده بمانم خدمت به اسلام خواهم کرد و  اگر مرا بکشید خونم خدمت به اسلام خواهد کرد"؛ این جمله در شهید سلیمانی صدق خواهد کرد زیرا ایشان تا زمانی که زنده بودند خدمات گسترده ای داشتند و در زمانی که به شهادت نائل آمدند خونشان به جهان اسلام خدمت خواهد کرد.

امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت بین المللی  و یک انسان فداکار و فوق العاده بودند که تمام دنیا نگاه ویژه ای به ایشان داشتند؛ ایشان بسیار به مسئله مورد تاکید امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری یعنی "وحدت کلمه" تاکید داشتند.

وی درپایان تاکید کرد: در طول عمر با برکت خویش در میدان های مختلف نظامی و غیر نظامی حضور داشتند؛ به دنبال تفرقه زدایی و ایجاد وحدت و همدلی بودند و از این رو دلها را از آن خود کردند.