رفاقت با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام است
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ ۰۹:۴۶ 73
دبیرکل مجمع تقریب در جمع علمای سیستان و بلوچستان:

رفاقت با رژیم صهیونیستی خیانت به جهان اسلام است

دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی رفاقت با رژیم صهیونیستی را خیانت به جهان اسلام و موجب محروم شدن از شفاعت رسول خدا(ص) در روز قیامت خواند.

 به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، استاد دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع؛ عصر امروز پنجشنبه در دیدار با علمای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خداوند متعال در آیت الکرسی خود را به بندگان خود این‌گونه معرفی می‌کند که می‌فرماید: الله لا إله إلا هو خداوند متعال کسی است که هیچ معبودی جز او وجود ندارد.

وی با بیان این که در این آیه از ضمیراشاره "او" استفاده شده است، تاکیدکرد: ضمیر اشاره دلالت بر تعظیم ذات اقدس الهی دارد.

شهریاری دلبستگی به غیر خداوند را تنزل از مرتبه توحید خواند و افزود: باید همه دوست داشتن‌ها برای خدا باشد در غیر این صورت دلبستگی‌ها مانند بت‌ها در دل جای می‌گیرد.

وی با بیان این که خداوند حی است، توضیح داد: زمان زیادی از این دنیا گذشته و ما نبودیم و سال‌های زیادی هم خواهد گذشت که ما نخواهیم بود؛ تنها زنده هستی اوست و اگر کسی زنده است حیات خود را از او اقتباس کرده است.

دبیرکل مجمع تقریب در ادامه سخنان خود به قیومیت خداوند اشاره کرد و گفت: این موجود حی، قائم به تمام رویدادهای هستی است و اعمال ما جلوه‌ای از قیام خداوندی است و خستگی به او راه ندارد.

وی با اشاره به عبارت من ذا الذی یشفع عنده الا بإذنه در آیة الکرسی، تصریح کرد: اگر ما به دنبال دنیا بودیم، همه اعمال ما به تعبیر قرآن هباءً منثوراً یعنی مانند گردی که باد آن را پراکنده می‌کند، است و دست ما در روز قیامت خالیست لذا از خداوند می‌خواهیم در آن روز ما را شفاعت کند.

شهریاری با بیان این که شافع روز قیامت حضرت محمد(ص) است، گفت: در آیات متعددی به شفیع بودن پیامبر (ص) اشاره شده است.

وی با تاکید بر این که اعتقاد ما به خداوند موجب می‌شود او نیز در روز قیامت همه فقر ما را برطرف کند و هم دست ما را بگیرد، این امر را وعده خداوند خواند.

دبیرکل مجمع تقریب، با اشاره به عبارت والذین کفروا اولیائهم الطاغوت، ولایت طاغوت را تهدیدی خواند که مانع محقق شدن وعده الهی می‌شود.

وی با بیان این که اگر کسی برخلاف دستورات خداوند انسان‌ها را می‌کشد، اموال دیگران را تصاحب می‌کند و در این عالم ظلم می‌کند، تحت ولایت شیطان قرار گرفته است، اظهار داشت: شیطان اکبر را امام (ره) معرفی کرد و فرمود: آمریکا شیطان اکبر است.

وی افزود: برنامه شیطان، ظلم کردن و دیگران را به ظلم وادار کردن و دست بردن به اموال دیگران است؛ کاری که آمریکا و انگلیس سال‌ها در حق مسلمانان انجام داده‌اند، ثروت آنها را به یغما برده‌ و داعش را تاسیس کردند.

دکتر شهریاری تاکید کرد: ما باید مراقب باشیم در دام این شیاطین گرفتار نشویم در غیر این صورت در قیامت نیز شفاعت نصیب ما نخواهد شد و از نور به سمت ظلمت راهی خواهیم شد.

وی با بیان این که ما در دنیای خود دیدیم مسلمانانی را که ولی آنها طاغوت، آمریکا و اسرائیل بوده است، گفت: کسانی که با اسرائیل عادی سازی روابط کرده‌اند تحت ولایت طاغوت رفته و از نور به سمت ظلمت حرکت کرده‌اند.
دبیرکل مجمع تقریب با اشاره به این که برخی از جوان‌هایی که به داعش گرایش پیدا کردند، گمان می‌کردند برای خدا کار می‌کنند، تصریح کرد: در حقیقت ولی و راهبر آنها شیطان، آمریکا و رژیم صهیونیستی بود.

وی در پایان سخنان خود به آیه والذین معه اشداء علی الکفار اشاره کرد و افزود: شدت با کفار با استناد به قرآن کریم اساس دین است پس چرا برخی کشورهای عربی رفاقت با رژیم صهیونیستی می‌کنند؟

شهریاری این اقدام را خیانت به جهان اسلام و موجب از دست دادن شفاعت پیامبر(ص) خواند.