دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: وحدت دو ملت عراق و ایران برای مقابله با چالشهای فراروی جهان اسلام
۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۰۸:۲۶ 450

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: وحدت دو ملت عراق و ایران برای مقابله با چالشهای فراروی جهان اسلام

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری گفت: تلاش های مقدس دو ملت عراق و ایران برای ایجاد وحدت بین مسلمانان و نجات کشور خود از فتنه های دشمنان بسیار ارزشمند، مهم و ستودنی است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری دبیرکل مجمع در دیدار با آیت الله شیخ مهدی کربلایی متولی شرعی عتبه امام حسین (ع)، گفت: گفت وگو و بر قراری ارتباط عاملی مهم در راستای وحدت مسلمین است.
وی تاکید کرد: در اوضاع کنونی جهان اسلام و افزونی فتنه ها برای ایجاد مانع در برابر بیداری اسلامی، دیدار مسلمانان شیعه و سنی به خصوص چهره هایی که در کشورهای خود تأثیرگذار هستند، از بهترین عبادات است.
دکتر شهریاری تصریح کرد: در طول حیات طیبه امام خمینی (ره) و همچنین دوران رهبری امام خامنه ای، هیچ موضوعی به اندازه وحدت و اتحاد مسلمانان در ایران و سراسر جهان و ایستادگی در برابر فتنه ها اهمیت نداشته و دشمنان را ذلیل نکرده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری با بیان اینکه مجمع تقریب به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی تأسیس شد، گفت: از زمان تأسیس با انتشار کتاب های زیادی از مؤلفان شیعه و سنی، انتشار نشریات وحدت گرا در کشورهای اسلامی، برگزاری همایش ها و کنفرانس های وحدت، شرکت در کنفرانس ها و سمینارها و دعوت از علمای بزرگ کشورهای اسلامی، توانسته است خورشید تابناکی در جهان اسلام برای ترویج نظری و عملی وحدت امت اسلامی و از بین بردن فتنه ها باشد.
وی گفت: نسخه شفابخش برای بیماری عارض شده بر پیکر امت اسلامی وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی است؛ تقسیم کشورهای اسلامی یکی از اهداف استعمار است که مردم ایران و عراق همواره با آن مخالفت کرده اند.
در ادامه این دیدار آیت الله شیخ مهدی کربلایی متولی شرعی عتبه امام حسین (ع)، با آرزوی توفیق برای هیات مجمع تقریب، گفت که همگان باید برای کاهش التهاب فرقه ای و طائفه ای و ایجاد وحدت تلاش کنند.
وی تاکید کرد: در کنار برنامه ریزی نظری در حوزه عملی نیز برای ایجاد وحدت باید گام های مؤثری را برداشت.