دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: وحدت اسلامی بهترین مانع در برابر رژیم صهیونیستی است
۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۰۸:۱۵ 367

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: وحدت اسلامی بهترین مانع در برابر رژیم صهیونیستی است

دکتر شهریاری اظهار داشت: وحدت اسلامی در این برهه که جهان اسلام با چالش های مختلف مواجه است، بهترین مانع در برابر سیاست عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع در دیدار با ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، اظهار داشت: 
وحدت امت اسلامی در این برهه که جهان اسلام با چالش های مختلف مواجه است، بهترین مانع در برابر سیاست عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.
دبیرکل مجمع با بیان اینکه ایران همچنان پیشگام حمایت از مسائل اول جهان اسلام به ویژه فلسطین و قدس شریف و مخالفت با هرگونه عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی است، گفت: انتظارات از ایران در جهان اسلام برای تقویت و حمایت از نیروهای مومنی که به این مسائل اعتقاد دارند، بسیار بالا است.
وی بر عدم پشتیبانی از نیروهای فرقه گرا و تکفیری و اعتماد بر نیروهایی که به اسلام معتدل ایمان دارند، تاکید کرد و افزود: این نیروها بزرگترین ضربه را به وجهه اسلام در جهان زده اند.
وی به برگزاری سی چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اشاره و تصریح کرد: برپایی کنفرانس وحدت اسلامی در تهران محفلی برای دیدار و تبادل افکار علما و نخبگان در جهان اسلام است.
در ادامه این دیدار ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق ضمن خوش آمدگویی و استقبال از دیدار با علمای اهل سنت، گفت: با شناسایی نقاط مشترک می توان در دنیای اسلام به وحدت رسید.
مسجدی اظهار داشت: حرکت دنیای اسلام به سمت وحدت و نقاط مشترک سبب ترس استکبار جهانی می شود و با اسلام هراسی غرب بدنبال عدم وحدت مسلمین و ایجاد مانع برای گرایش به دین مبین اسلام است.
وی افزود: ایران هراسی پروژه دیگر غرب است. زیرا ایران نقش محوری در ایجاد وحدت در دنیای اسلام دارد.