دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: عشایر با وحدت خود توطئه دشمنان را خنثی کرده اند | عکس
۱۴۰۰/۰۱/۲۱ ۰۷:۵۴ 426

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: عشایر با وحدت خود توطئه دشمنان را خنثی کرده اند | عکس

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: عشایر و مردم مقاوم عراق با وحدت خود اجازه ندادند که توطئه دشمنان محقق شود. 


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع در دیدار با جمعی از شیوخ عشایر و نخبگان شهر کربلای معلی گفت: دشمنان از سالیان گذشته سعی داشتند عراق را تقسیم و شهرهای مختلف این کشور را به مرکز تفرقه تبدیل کنند، لکن عشایر و مردم مقاوم آنها با وحدت خود اجازه ندادند این توطئه دشمنان محقق شود و اکنون بسیاری از شهرهای عراق به مرکز وحدت و تقریب بین مسلمانان تبدیل شده است.


دبیرکل مجمع با تاکید بر اینکه آمریکا و صهیونیسم با نفوذ در عراق و ایجاد تفرقه بین قبایل این کشور سعی داشتند این کشور را تجزیه کنند، تصریح کرد: اما ملت مقاوم عراق با وحدت خود از این تقسیم جلوگیری کردند. اهل سنت و شیعیان، با تکیه بر اعتقادات مشترک به توحید، قران و سنت نبی اکرم صلی الله علیه و آله همه یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن، مبارزه با تفرقه و فتنه های دشمنان اسلام از جمله آمریکا، صهیونیسم و وهابیت سعودی است.


وی ادامه داد: تردیدی نیست که عراق کشور تنوع مذاهب و فرق است و دشمنان عراق همواره تلاش می کنند تا از عناوین طایفه ای برای ایجاد تفرقه میان مردم عراق استفاده کنند و  درگیری داخلی و خشونت مسلحانه میان مردم ایجاد کنند.


دکتر شهریاری خاطر نشان کرد: در برابر تروریست هایی که با عناوین طایفه ای وارد جنگ و تجاوز شدند، مردم عراق توانستند با تکیه بر مجاهدان داوطلب و نیروهای مسلح و بسیج مردمی و با استناد به فتوای جهاد کفائی آیت الله العظمی سیستانی در برابر آنها بایستند و اکنون پس از نابودی داعش مردم عراق بیش از پیش نیازمند اتحاد هستند تا از لحاظ فکری، فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی به هم نزدیک شوند و امنیت و ثبات عراق را تأمین کنند. 


در ادامه ی این دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اهدای لوح به سید طاهر الجابری خادم زوار امام حسین (ع) و استاد عبدالامیر القریشی مدیر مرکز دراسات کربلا از زحمات تقریبی شان تقدیر کرد.