دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: تفرقه از طریق اهانت به مقدسات نمایان گر است
۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۱:۰۳ 339

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: تفرقه از طریق اهانت به مقدسات نمایان گر است

حجت الاسلام و المسلمین دکترحمید شهریاری با اشاره به این‌که پروژه تفرقه از اهداف بلند مدت دشمنان است، گفت: در حال حاضر تفرقه و دوری مسلمین از طریق اهانت به مقدسات ادیان نمایانگر شده است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکترحمید شهریاری دبیرکل مجمع ضمن بازدید از کتابخانه امام حسن (ع) با شیخ مهدی قرشی مدیر کتابخانه و از اساتید حوزه علمیه نجف دیدار و گفتگو کرد. 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه حرکت در مسیر تقریب میان مذاهب اسلامی، جوابی منطقی و تاثیرگذار به داعیه داران تفرقه و تکفیر در دنیای اسلام است گفت:در حال حاضر تفرقه و دوری مسلمین از طریق اهانت به مقدسات ادیان نمایانگر شده است.
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با بیان اینکه هوشیاری همه مسلمانان در برابر توطئه های دشمنان لازم است، افزود: راهبرد ما ایجاد ارتباط و گفتگو برای افزایش نزدیکی و دوستی به عنوان راهکاری در جهت مقابله با دسیسه ها است.
وی افزود: تلاش در جهت تقریب مذاهب، پروژه های آمریکا و صهیونیسم را که در جهت نابودی کشورهای اسلامی و برانگیختن اختلافات طایفه ای و مذهبی انجام می‌گیرد، از بین می برد.
در ادامه این دیدار شیخ مهدی قرشی مدیر کتابخانه و از اساتید حوزه علمیه نجف با تاکید بر اینکه دین اسلام داعیه دار وحدت و نه تفرقه است، تصریح کرد: با اشراف و شناخت نسبت به دین می توان راه خود را پیدا کرد.
این استاد حوزه اظهار داشت: تفکر تکفیری و سلفی ناشی از جهالت است و این تفکر انحرافی دارای هیچ گونه پشتوانه علمی نیست.
وی ضمن اشاره کوتاهی به فعالیت کتابخانه قرشی، افزود: باقرشریف قرشی در سال ۱۴۱۴ق به همراه برادرش، شیخ هادی شریف قرشی اقدام به تأسیس کتابخانه‌ای به نام امام حسن مجتبی(ع) (مکتبة الامام الحسن«ع») در نجف اشرف کرده اند که در حال حاضر ما ادامه دهنده این مسیر هستیم.