دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: تحقق امت واحده اسلامی عبادتی پر ارزش است
۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۷:۴۹ 399

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی: تحقق امت واحده اسلامی عبادتی پر ارزش است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تلاش برای تحقق وحدت امت واحده اسلامی یک عبادت بسیار مهم و پر ارزش است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع با آیت الله شیخ حسن جواهری استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه نجف اشرف دیدار و گفتگو کرد.

دبیرکل مجمع با تاکید بر اینکه دشمن در حال حاضر نقشه های جدیدی برای تفرقه میان امت اسلامی طراحی می کند، گفت: از این رو ما در طراحی مدل مفهومی و راهبردهای جدید مجمع تقریب برنامه های جدیدی برای وحدت مسلمین داریم تا بتوانیم برنامه های دشمنان را خنثی کنیم.
وی تصریح کرد: تلاش برای تحقق وحدت امت واحده اسلامی یک عبادت بسیار مهم و پر ارزش است. در شرایطی که دشمنان میدان های جدیدی برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان طراحی کرده اند ما از طریق تعامل و گفتگو به دنبال تقریب با برادران دینی خود هستیم.
در ادامه ی این دیدار آیت الله شیخ حسن جواهری با اشاره به ویژگی علمای نجف،گفت: فقیه ولایت عامه بر امت اسلامی دارد و ما می گوییم ولایت مطلقه برای فقهایی مانند آقای خمینی است.
این استاد حوزه با تاکید بر نظر صاحب جواهر در خصوص ولایت مطلقه فقیه، اظهار داشت: در عراق مرجعیت در امور حساس کشور عندالضروره دخالت می کند. 
وی با اشاره به روش طالب علم در نجف، تصریح کرد: زندگی زاهدانه و عارفانه اساس اصلی زندگی علمایی است، اگر در حال حاضر مردم یک عالم را می بینند، تجملات ندارد، قصری ندارد، زندگی مرفه ندارد، به او اعتماد می کنند و حرفش قبول می کنند.