دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: لزوم توجه به میدان جدید جنگ دشمنان
۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۱:۰۱ 334

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: لزوم توجه به میدان جدید جنگ دشمنان

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گفت: دشمن با استفاده از فناوری های نوین به جای حضور در میدان جنگ با ایجاد شبهه و اهانت به مقدسات خواهان دستیابی به هدف اش یعنی تفرقه و اختلاف است.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین دکترحمید شهریاری دبیرکل مجمع با حضور در حرم حضرت علی (ع) با مسئولین حرم مطهر دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با تاکید بر اینکه اولین اثر ایجاد اتحادی فراگیر بین مسلمین تبدیل آنان به عنوان قدرتی توانمند در جهان است، گفت: دشمنان با شناسایی این توان عظیم همواره درصدد هستند که با اختلاف افکنی مانع اجتماع و توانمندی مسلمانان شوند.
وی تاکید کرد: امروزه دشمن با استفاده از فناوری های نوین به جای حضور در میدان جنگ با ایجاد شبهه و اهانت به مقدسات خواهان دستیابی به هدف اش یعنی تفرقه و اختلاف است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، گفت که بیماری کرونا سبب شد ما از طریق فضای مجازی و فناوری های نوین کنفرانس را برگزار کنیم که توانستیم به موفقیت بزرگی دست یابیم.
وی با بیان اینکه الگوی برقراری ارتباط و گفتگو از طریق فضای مجازی راهی است برای کاهش فاصله ها در کشورهای اسلامی، گفت: تقویت تعامل و گفتگو بین مذاهب اسلامی سبب نزدیکی و رفع شبهات می شود.