حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری: باید از الگوهای همدلی در جهان اسلام بهره جست
۱۴۰۰/۰۱/۱۸ ۱۰:۵۹ 326

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شهریاری: باید از الگوهای همدلی در جهان اسلام بهره جست

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه باید از الگوهای همدلی در جهان اسلام بهره جست، گفت: مرحوم کاشف الغطاء جزو کسانی است که برای نشر افکار اسلامی با سفر و مراوده با علمای اسلامی به گفتگو و مکاتبه می پرداخت.

به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع در بازدید از کتابخانه کاشف الغطاء با شیخ امیر کاشف الغطاء مدیر کتابخانه دیدار و گفتگو کرد.
دبیرکل مجمع با بیان اینکه یکی از راهبردهای تقریب برای ایجاد نزدیکی بین مسلمانان برقراری ارتباط و گفتگو است، گفت: مرحوم محمدحسین کاشف الغطاء بیش از دو قرن پیش به منظور نشر معارف اسلامی به برخی از کشورهای اسلامی سفر و در دانشگاه‏‌ها و مراکز علمی مصر، ایران و فلسطین سخنرانی کرده و با جمع کثیری از علما وسیاستمداران مکاتبه داشته است.
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با تاکید بر اینکه مرحوم کاشف الغطاء معتقد بود نباید احکام اسلام در تنگنای سلیقه ها قرار بگیرد، گفت: نگاه دقیق ایشان به مسائل فقهی و اعتقاد به گفت وگو مسیر وحدت امت اسلامی را هموار می کرد و این مدل رفتاری هم‌ اکنون می تواند الگویی برای ایجاد همدلی بین مسلمین قرار گیرد.