جهان کفر موجودیت و اصل اسلام را هدف و نشانه گرفته است
۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ۱۳:۱۰ 15
امام جمعه اصفهان در گفتگو با تقریب:

جهان کفر موجودیت و اصل اسلام را هدف و نشانه گرفته است

آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به توجه امت اسلامی در مقابل ترفندها و  نقشه های شوم دشمنان اسلامی، بیان نمود: هدف دشمنان اسلام آسیب رساندن به امت اسلامی است و از هر روزنه و نفوذی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

وی افزود: در واقع اقدامات و تحرکات در حوزه های مختلف نظیر جنگ نرم و القائات افکار نادرست خود به جوامع اسلامی که توسط برخی از افراد مزدور و فریب خورده صورت گرفته در راستای اهداف دشمنان اسلام بوده است.

امام جمعه اصفهان پیرامون رابطه آگاهی و شناخت ، وحدت و همچنین اهداف دشمنان اسلام در ارتباط با مسئله وحدت، اظهار داشت: امت اسلامی آگاه و زمان شناس باید به این موضوع توجه داشته باشند که دشمن تمام سعی خود را در ایجاد اختلافات و تفرقه در بین امت اسلامی عزم کرده است و صرفا مذهب خاصی اعم از شیعه و یا سنی برای او فرقی ندارد، بلکه کل جامعه هدف اسلام را نشانه گرفته است.

وی عنوان کرد: در اقدام گروه های تکفیری نظیر داعش مشاهده کردیم که داعش و دیگر گروه های تکفیری همه ادیان را به قتل می رسانند و دین و مذهب افراد برای آنان تفاوتی نداشته است.
 
امام جمعه اصفهان اذعان داشت: ائمه اطهار علیهم السلام دارای خط قرمز بوده اند؛ نکته مهمی که در ارتباط با وحدت و تقریب می توان ذکر نمود، تقیه است، در روایتی میفرماید: "إِنَّ التَّقِيَّةَ دِينِي وَ دَيْنُ آبَائِي، وَ لَا دِينَ لِمَنْ لَا تَقِيَّةَ لَهُ"؛ در واقع تقیه جزئی از دین محسوب شده است و به معنای حفظ وحدت است.