مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
مجمع جهانى تقريب مذاهب اسلامى
تاکید دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر مقابله با توطئه دشمنان اسلام
۱۴۰۰/۰۱/۱۲ ۱۷:۲۱ 53

تاکید دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر مقابله با توطئه دشمنان اسلام

دکتر شهریاری در دیدار با شیخ احمد قبلان بر لزوم بسیج امکانات به منظور مقابله با تلاش‌های سلطه جویانه دشمنان علیه مسلمانان تأکید کرد.


به گزارش روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع در ادامه سفر به لبنان روز چهارشنبه با شیخ احمد قبلان مفتی عالی جعفری لبنان دیدار و گفتگو کرد.


در این دیدار درباره اوضاع منطقه به خصوص لبنان گفتگو و بر لزوم ادامه رایزنی‌ها و تبادل نظر و دیدگاه‌هایی که موجب انسجام تلاش‌ها و بسیج امکانات به منظور مقابله با تلاش‌های سلطه جویانه دشمنان علیه مسلمانان است، تأکید شد.


شیخ احمد قبلان از اقدامات دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی استقبال کرد و خواستار شکل گیری گفتمان اسلامی در چارچوب تقویت حس اعتماد و روحیه همکاری و برادری بین مسلمانان از طریق گفتگوی عقلانی و واقعی شد.


وی بر لزوم در پیش گرفتن شیوه نرم و بهره گیری از گفتمان مناسب و اتخاذ همه اقدامات برای ایجاد یک تصور مشترک بین مسلمانان از نظر اتحاد، همکاری و تقویت جبهه داخلی به منظور مقابله با توطئه ها، دسیسه‌ها و فتنه‌هایی که هدف آن تشتت و تفرقه بین مسلمانان و تضعیف آنهاست، تاکید کرد.