ایجاد یک پایگاه علمی در مصر برای مقابله با اندیشه‌های افراطی
۱۴۰۰/۰۶/۲۱ ۱۳:۳۸ 35

ایجاد یک پایگاه علمی در مصر برای مقابله با اندیشه‌های افراطی

به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، «علی جمعه» رئیس کمیته دینی مجلس مصر در این باره توضیح داد: حفظ میراث اسلامی و نشر اسلام معتدل و به دور از تعصب و افراطی‌گری و ارائه سهل و آسان همه اطلاعات مورد نیاز علما و پژوهشگران، وظیفه این پایگاه علمی است که به زودی در شکل جدید خود آغاز به کار می‌کند.

وی هدف از راه‌اندازی این پایگاه علمی را نشر مفاهیم صحیح اسلامی بر اساس اعتدال و میانه‌روی و حفظ آثار علمای بزرگ برای استفاده همه مسلمانان جهان عنوان کرد و افزود: مرحله دوم این طرح با همکاری دارالإفتاء مصر  و دبیرخانه‌های موسسات فتوا در جهان، به منظور نشر اسلام معتدل و ایجاد فرصت و زمینه مناسب برای کمک گرفتن از علمای اسلامی و مشورت با آنها در مسائل شرعی و مقابله با اندیشه‌های افراطی است.

رئیس کمیته دینی مجلس مصر همچنین تصریح کرد: تلاش شده است همه کتاب‌ها و  مراجع علمی مرتبط با تمدن اسلامی شامل: فقه، حدیث، قرآن کریم، معماری اسلامی، هنرهای اسلامی و دیگر علوم به همراه شرح علمای بزرگ در این پایگاه علمی ارائه شود.

وی ادامه داد: پایگاه علمی میراث اسلامی تنها پایگاهی است که در همه زمینه‌های شرعی، زبانی، هنری و باستانی مطالبی را برای متخصصین، دانشجویان علوم دینی و هر فردی که بخواهد با اسلام میانه‌رو آشنا شود، ارائه می‌دهد.