امام مسجد آروای اوگاندا: آموزه های پیامبر(ص) اساس رهبری جوامع اسلامی است/هدف از توهین به رسول اکرم (ص)؛ ایجادجنگ روانی علیه دین اسلام
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ ۱۲:۰۱ 969

امام مسجد آروای اوگاندا: آموزه های پیامبر(ص) اساس رهبری جوامع اسلامی است/هدف از توهین به رسول اکرم (ص)؛ ایجادجنگ روانی علیه دین اسلام

به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، شیخ محمود، مدرس دانشگاه و امام مسجد نور شهر آروا در اوگاندا پیرامون اهانتی که اخیرا در کشور فرانسه علیه دین اسلام و پیامبر (ص) صورت گرفت و با حمایت رئیس جمهوری این کشور همراه بود، در دفاع از حقانیت دین اسلام به ماهیت آن اشاره کرد و گفت:«دین اسلام علاوه بر اینکه انسانها را به پيروي از خود دعوت مي نمايد، آنها را با استدلال های محكم و منطقي كه برای اثبات حقانيت خود ارائه مي دهد، آشنا مي کند. در این صورت هر فردی که در معرض آشنایی با این آموزه ها قرار می گیرد، می تواند  به اندازه درك و تواني كه دارد با حقانیت دين اسلام آشنا شود و با هدایتی كه از طرف رهبران ديني و مذهبي، انجام می شود و نيروي تفكري كه به هر انساني از طرف خداوند داده شده، به واقعیت و اصل دين اسلام ايمان بياورد».

شیخ محمود ضمن اشاره به موارد فوق، هدف از توهین به رسول اکرم (ص) را ایجاد یک جنگ روانی علیه دین اسلام دانست و افزود:«آموزه های پیامبرگرامی اسلام عملا اساس رهبری جوامع  اسلامی است و به همین سبب باید از محبوبیت و مقبولیت فراوانی برخوردار باشد و از هر گونه تعرض و یا توهینی مصون باشد».

او ادامه داد:« این یک حقیقت است که انسانها همیشه می توانند در کمال آزادی درباره دين بينديشد اما در اینجا منظور از آزاد انديشي درباره دين اين است كه فرد با دوری کردن از تعصب و اغراض شخصي درباره دین اندیشه کند. تردیدی وجود ندارد که در چنین شرایطی آن فرد اندیشه ورز می تواند حقيقت و  واقعيت را درك كند و  از تعصبات کورکورانه و اهانت به سایر ادیان بپرهیزد».

شیخ محمود با افزودن اینکه از رهبران کشورها انتظار می رود که خود را در تفرقه افکنی تندروها نیاندازند، تصریح کرد:« ارزشهایی همچون صلح و دوستی و همزیستی مسالمت آمیز با سایر ادیان مذهبی در درجه اول باید از سوی رهبران مورد توجه قرار گیرد تا جایی برای سوء استفاده گروههای متعصب باقی نماند».