اتحاد و همبستگی در مسئله فلسطین باید دغدغه تمام جهان اسلام باشد
۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۰۹:۲۶ 64
مولوی دامنی در گفتگو با تقریب:

اتحاد و همبستگی در مسئله فلسطین باید دغدغه تمام جهان اسلام باشد

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: از مسائل مهمی که محوریت وحدت حول فلسطین و مسجدالاقصی را تقویت می نماید دوری از اختلافات و تنازعات سلیقه ای است.

مولوی عبدالصمد دامنی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به فضیلت و اهمیت فلسطین و مسجدالاقصی در میان امت اسلامی، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم پیرامون فضائل و اهمیت بیت المقدس می فرماید: "سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا"؛منزه است آن خدايى كه بنده خود را شبى از مسجدالحرام به مسجدالاقصى كه گرداگردش را بركت داده‌ايم سير داد، تا بعضى از آيات خود را به او بنماييم، هر آينه او شنوا و بيناست.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت "حقانیه" ایرانشهر، افزود: قدس قبله اول مسلمین و انبیاء بنی اسرائیل بوده است؛ بیت المقدس از مکان هایی است که پیامبر اکرم(ص) پیرامون فضیلت هایش، فضائل بسیاری را بیان نموده است.

وی عنوان کرد: در واقع قبله انبیاء بنی اسرائیل بیت المقدس بوده است؛ لذا بعد از آنکه خداوند متعال پیامبر اسلام(ص) را به پیامبری مبعوث نمودند و ایشان به مدینه هجرت کردند، تا حدود هجده ماه قبله نبی اکرم(ص) به طرف مسجدالاقصی بوده است که نشان از اهمیت این مکان مقدس دارد.

وی در پایان تاکید کرد: وظیفه مسلمین عالم می باشد که  قبله اول مسلمین را از چنگال صهیونیست ها آزاد کنند؛ همگان باید با اتحاد و همبستگی یک دغدغه ویژه نسبت به این موضوع داشته باشند و با حکومت های خود اختلافات را حل و فصل کرده و وارد میدان شوند.